ГоловнаОстанні новини14 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

Небезпека піротехнічних виробів та основні правила безпеки з ними

Опубліковано: 14.11.2018, 10:25

Нам завжди хочеться, аби відчуття святковості і казковості не полишало нас! На превеликий жаль, чимало людей упевнені, що  створити це відчуття свята допоможе піротехніка, що на миті додає гарного настрою і зачаровує різнокольоровими вогнями. На вечірніх вулицях продовжують лунати звуки від петард, хлопавок, а вечірнє небо спалахує від численних вогнів салютів і феєрверків.

Зазвичай веселий і святковий настрій дещо пригнічує відчуття пильності і страху, що призводить до сумних наслідків. У гонитві за спеціальними ефектами багато хто забуває, що у нього в руках небезпечний предмет. Тож яким би гучним не було свято, слід завжди бути насторожі та пам’ятати про те, що піротехнічні вироби відносяться до найнебезпечніших захоплень, і кількість постраждалих від цих забав щороку збільшується. І це далеко не повний перелік нещасних випадків, до яких призводить легковажність та невміле користування піротехнікою. А вогні, що не встигли згаснути після чергового залпу феєрверку чи ракети, досить часто потрапляють на балкони, дахи будинків та спричиняють пожежу у помешканнях людей, які може і все своє життя суворо дотримувались правил пожежної безпеки, а через чиюсь легковажність стали жертвою обставин.

Щоб уникнути поранень, варто дотримуватися правил використання піротехнічних виробів.

Не дозволяється використовувати піротехнічні вироби ближче ніж за 100 метрів до житлових будинків, лікарень, дитячих садків, шкіл. Не дозволяється використовувати під деревами, під лініями електропередач, під арками, у приміщеннях. Також не дозволяється використовувати піротехнічні вироби, які ненадійно закріплені, направляти їх на людей. Запалювати в руках, запускати їх із балконів, з дахів житлових будинків. Під час запуску піротехнічних виробів не дозволяється над ними нахилятися. Якщо піротехнічний виріб не спрацював, до нього заборонено підходити до 10 хвилин.

Ще кращою гарантією безпеки є придбання піротехніки у спеціалізованих магазинах або у відповідних відділах супермаркетів.

Але навіть у спеціалізованих торгових точках не всі бажаючі зможуть придбати піротехніку. Продавати петарди дозволено лише тим, хто досяг необхідного віку.

 Слід завжди пам’ятати, що такі вироби вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними, особливо для дітей. Піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли: 1 класу - 12 річного віку, 2 класу  – 16 років, 3 класу – 18 років.

Лише дотримуючись у тому числі цих правил, ви зможете уникнути травм та інших неприємних пригод, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих. Тож зробіть усе, що залежить лише від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха! У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – «101».

IMG_20181113_092011_BURST8.jpg IMG_20181113_093711.jpg

IMG_20181113_133545.jpg

ГУ ДСНС України у Полтавській області


   
Останні новини
18 Грудня20:03 Заступник начальника Головного управління розповів глядачам обласного телеканалу як убезпечитися від неякісної піротехнічної продукції
18 Грудня15:39 Гадяцькі рятувальники роз’яснили школярам правила пожежної безпеки під час зимових канікул
18 Грудня14:36 Лохвицькі рятувальники розповіли рибалкам правила безпечної поведінки на льоду
17 Грудня14:39 Фахівці Служби порятунку нагадали громадянам правила пожежної безпеки у побуті
17 Грудня13:36 Психолог ДСНС провела для кременчуцьких рятувальників тренінги з ефективної ділової комунікації під час надання першої психологічної допомоги
17 Грудня09:14 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 53 особи та ліквідували 813 пожеж
17 Грудня07:53 Увага! Попередження про ожеледицю
16 Грудня08:00 Увага! Попередження про ожеледицю на дорогах України!
14 Грудня14:03 Фахівці Служби порятунку «101» продовжують навчання з питань безпеки та психосоціального благополуччя населення
14 Грудня13:46 Фахівці ДСНС навчають рибалок правилам безпечної поведінки на льоду
14 Грудня11:23 Рятувальники вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня09:28 Звернення начальника Головного управління до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня09:17 Звернення Голови ДСНС України до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
13 Грудня14:55 Реформи у сфері політики ДСНС України, втілені у життя на Полтавщині, реалізують право громадян на життя та безпеку
13 Грудня13:58 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні (ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ станом на 13 годину 13 грудня)
Останні новини