ГоловнаОстанні новини11 Серпня, 2017р.
 Версія для друку

Планомірна реалізація Стратегії реформування ДСНС – пріоритетне завдання Полтавських рятувальників

Опубліковано: 11.08.2017, 23:36

          В Полтавській області продовжується планомірна реалізація завдань Уряду України, визначених Стратегією реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проводиться робота по створенню пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони в територіальних громадах. Поряд з цим приділяється належна увага розвитку волонтерського руху та добровільних пожежних формувань.

          Так 11 серпня поточного року розпочато фахову підготовку добровільних пожежних - членів нещодавно створеної Рашівської добровільної пожежної охорони (Гадяцький район). Не зважаючи на те, що від дня народження громадської організації минуло лише декілька днів, вже близько 30 мешканців сел Рашівка, Лисівка, Харківці за покликом серця подали заяви на вступ до лав добровільних пожежних.

          На початку занять представник Головного управління Сергій Фірсов розповів присутнім про розвиток добровільного пожежного руху в Україні та країнах Євросоюзу, важливість співпраці та взаємодії підрозділів ДСНС, місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних на шляху забезпечення пожежної безпеки територіальних громад, реагування на пожежі та інші надзвичайні події. Василь Губський, керівник Гадяцького районного сектору Головного управління, під час виступу навів багато прикладів допомоги населення Гадяцького району професійним рятувальникам під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

          Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова, подякував представникам Головного управління за ідейне натхнення,  методичну і практичну допомогу у організації та створенні як Рашівської місцевої пожежної охорони, так й Громадської організації «Рашівська добровільна пожежна охорона», повідомивши що він та голови Лисівської та Харківецької сільських рад одними з перших стали до лав добровольців.   

          Також він зазначив, що з жовтня місяця, після закінчення навчання персонал МПО та добровільні пожежні заступлять на чергування та власними силами забезпечуватимуть спокій мешканців громад.

        Продовженням занять стало проведення психологами Головного управління тренінгу з присутніми на тему: «Стресостійкість в особливих умовах».

        Це тільки перше практичне заняття в циклі занять, які проводяться під час фахової підготовки добровольців. У подальшому планується організація занять по діям в надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, вивченню правил і норм пожежної безпеки, тощо.

        Особливу увагу було приділено ефективній комунікації в умовах стрес – факторів. Адже під час надання допомоги людям, отриманню від свідків та потерпілих інформації важливо правильно її зафіксувати та потім на основі цих даних своєчасно надати допомогу.

         Також окремо обговорили питання стресу в повсякденній діяльності майбутніх добровільних пожежних та визначалися ефективні та неефективні методи подолання стресу.

         Найбільше пожвавлення визвало практичне завдання «Хто уважний?», на якому учасники заняття на практиці застосовували отриману інформацію. Як наголосила психолог Головного управління Юлія Фалєєва під час передачі інформації характерно 3 типа помилок: втрата, перекручення та власне доповнення.  Тому саме практичні заняття  у групі дають можливість  отримати досвід правильної комунікації в умовах стрес – факторів.

        Психолог Леся Перепадченко провела практичне заняття «Дихання по квадрату», під час якого учасники вчилися  методам самозаспокоєння. 

        Адже заняття з оптимізації власної стресостійкості,  здатності надати первинну психологічну допомогу потерпілим є першочерговим при підготовці майбутніх добровільних пожежних.

 15.jpg 13.jpg

14.jpg 11.jpg

12.jpg

ГУ ДСНС України у Полтавській області

 


   
Останні новини
19 Жовтня16:53 Котелевські рятувальники нагадали працівникам медичних закладів правила пожежної безпеки
19 Жовтня10:26 Рятувальники провели ряд повчальних заходів для дітей
19 Жовтня09:48 З початку року на пожежах в Україні загинуло 1 тис. 199 людей
19 Жовтня07:00 Увага! Попередження про туман
18 Жовтня11:45 Полтавські рятувальники провели в школі навчання з ліквідації умовної пожежі
18 Жовтня11:34 Рятувальники продовжують роз’яснювальну роботу серед населення аби попередити пожежі у побуті та нещасні випадки на них
18 Жовтня11:03 Решетилівські рятувальники роз’яснили ліцеїстам правила пожежної безпеки
18 Жовтня08:56 Офіційне спецпогашення серії поштових марок “Історія пожежного транспорту” пройшло під час відкриття XXIІ Міжнародної виставки індустрії безпеки “Безпека 2017”
17 Жовтня13:48 Начальник Головного управління Володимир Салогуб привітав з 60-річним ювілеєм тренера збірної команди з пожежно-прикладного спорту
17 Жовтня11:20 Упродовж вихідних на пожежах загинуло 10 громадян
16 Жовтня12:07 Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу щодо попередження виникнення пожеж у житлі
16 Жовтня11:26 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 25 осіб та ліквідували 904 пожежі
16 Жовтня11:20 Служба порятунку закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті!
14 Жовтня12:22 Керівництво Головного управління ДСНС України у Полтавській області взяло участь в заходах до Дня захисника України до Дня українського козацтва
14 Жовтня08:01 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області з Днем захисника України
Останні новини