ГоловнаОстанні новини11 Серпня, 2017р.
 Версія для друку

Планомірна реалізація Стратегії реформування ДСНС – пріоритетне завдання Полтавських рятувальників

Опубліковано: 11.08.2017, 23:36

          В Полтавській області продовжується планомірна реалізація завдань Уряду України, визначених Стратегією реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проводиться робота по створенню пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони в територіальних громадах. Поряд з цим приділяється належна увага розвитку волонтерського руху та добровільних пожежних формувань.

          Так 11 серпня поточного року розпочато фахову підготовку добровільних пожежних - членів нещодавно створеної Рашівської добровільної пожежної охорони (Гадяцький район). Не зважаючи на те, що від дня народження громадської організації минуло лише декілька днів, вже близько 30 мешканців сел Рашівка, Лисівка, Харківці за покликом серця подали заяви на вступ до лав добровільних пожежних.

          На початку занять представник Головного управління Сергій Фірсов розповів присутнім про розвиток добровільного пожежного руху в Україні та країнах Євросоюзу, важливість співпраці та взаємодії підрозділів ДСНС, місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних на шляху забезпечення пожежної безпеки територіальних громад, реагування на пожежі та інші надзвичайні події. Василь Губський, керівник Гадяцького районного сектору Головного управління, під час виступу навів багато прикладів допомоги населення Гадяцького району професійним рятувальникам під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

          Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова, подякував представникам Головного управління за ідейне натхнення,  методичну і практичну допомогу у організації та створенні як Рашівської місцевої пожежної охорони, так й Громадської організації «Рашівська добровільна пожежна охорона», повідомивши що він та голови Лисівської та Харківецької сільських рад одними з перших стали до лав добровольців.   

          Також він зазначив, що з жовтня місяця, після закінчення навчання персонал МПО та добровільні пожежні заступлять на чергування та власними силами забезпечуватимуть спокій мешканців громад.

        Продовженням занять стало проведення психологами Головного управління тренінгу з присутніми на тему: «Стресостійкість в особливих умовах».

        Це тільки перше практичне заняття в циклі занять, які проводяться під час фахової підготовки добровольців. У подальшому планується організація занять по діям в надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, вивченню правил і норм пожежної безпеки, тощо.

        Особливу увагу було приділено ефективній комунікації в умовах стрес – факторів. Адже під час надання допомоги людям, отриманню від свідків та потерпілих інформації важливо правильно її зафіксувати та потім на основі цих даних своєчасно надати допомогу.

         Також окремо обговорили питання стресу в повсякденній діяльності майбутніх добровільних пожежних та визначалися ефективні та неефективні методи подолання стресу.

         Найбільше пожвавлення визвало практичне завдання «Хто уважний?», на якому учасники заняття на практиці застосовували отриману інформацію. Як наголосила психолог Головного управління Юлія Фалєєва під час передачі інформації характерно 3 типа помилок: втрата, перекручення та власне доповнення.  Тому саме практичні заняття  у групі дають можливість  отримати досвід правильної комунікації в умовах стрес – факторів.

        Психолог Леся Перепадченко провела практичне заняття «Дихання по квадрату», під час якого учасники вчилися  методам самозаспокоєння. 

        Адже заняття з оптимізації власної стресостійкості,  здатності надати первинну психологічну допомогу потерпілим є першочерговим при підготовці майбутніх добровільних пожежних.

 15.jpg 13.jpg

14.jpg 11.jpg

12.jpg

ГУ ДСНС України у Полтавській області

 


   
Останні новини
22 Серпня16:49 Рятувальники слідкують за пожежною та техногенною безпекою на Сорочинському ярмарку
22 Серпня16:03 Юні рятувальники посилено тренуються до виступу на Всеукраїнському змаганні «Школа безпеки» (ВІДЕО)
22 Серпня14:35 “Якщо центральними та місцевими органами влади не буде зосереджено уваги на попередженні пожеж, то ситуація може вийти з-під контролю”, - Микола Чечоткін
22 Серпня13:40 Напередодні нового навчального року рятувальники перевіряють стан пожежної безпеки освітніх закладів (ВІДЕО)
22 Серпня08:00 УВАГА! Попередження про пожежну небезпеку
21 Серпня14:08 Фахівці ДСНС дітям з Британського мовного табору розповіли про особливості роботи пожежно-рятувальної служби
21 Серпня11:39 Котелевські рятувальники забезпечили пожежну безпеку на етнофестивалі «Гелон-фест»
20 Серпня18:58 В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки: рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!
19 Серпня13:45 Рятувальники продовжують нагадувати громадянам правила безпечної поведінки на воді
18 Серпня15:16 Рятувальники нагадали дітлахам з дитячого табору «Маяк» правила безпеки життєдіяльності (ВІДЕО)
18 Серпня14:37 “Наше завдання – вжити заходів щодо протидії виникненню пожеж та забезпечити постійну готовність підрозділів до виконання завдань за призначенням” – Олег Мельчуцький.
16 Серпня14:54 Рятувальники перед новим навчальним роком проводять перевірки закладів освіти
15 Серпня17:21 Начальник Головного управління Володимир Салогуб взяв участь у виїзній розширеній нараді з питань протидії лісовим пожежам
15 Серпня14:40 “В умовах аномальної спеки ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати під контролем”, - Микола Чечоткін
15 Серпня14:39 В ДСНС відбулася зустріч з делегацією Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН
Останні новини