ГоловнаОстанні новини11 Серпня, 2017р.
 Версія для друку

Планомірна реалізація Стратегії реформування ДСНС – пріоритетне завдання Полтавських рятувальників

Опубліковано: 11.08.2017, 23:36

          В Полтавській області продовжується планомірна реалізація завдань Уряду України, визначених Стратегією реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проводиться робота по створенню пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони в територіальних громадах. Поряд з цим приділяється належна увага розвитку волонтерського руху та добровільних пожежних формувань.

          Так 11 серпня поточного року розпочато фахову підготовку добровільних пожежних - членів нещодавно створеної Рашівської добровільної пожежної охорони (Гадяцький район). Не зважаючи на те, що від дня народження громадської організації минуло лише декілька днів, вже близько 30 мешканців сел Рашівка, Лисівка, Харківці за покликом серця подали заяви на вступ до лав добровільних пожежних.

          На початку занять представник Головного управління Сергій Фірсов розповів присутнім про розвиток добровільного пожежного руху в Україні та країнах Євросоюзу, важливість співпраці та взаємодії підрозділів ДСНС, місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних на шляху забезпечення пожежної безпеки територіальних громад, реагування на пожежі та інші надзвичайні події. Василь Губський, керівник Гадяцького районного сектору Головного управління, під час виступу навів багато прикладів допомоги населення Гадяцького району професійним рятувальникам під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

          Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова, подякував представникам Головного управління за ідейне натхнення,  методичну і практичну допомогу у організації та створенні як Рашівської місцевої пожежної охорони, так й Громадської організації «Рашівська добровільна пожежна охорона», повідомивши що він та голови Лисівської та Харківецької сільських рад одними з перших стали до лав добровольців.   

          Також він зазначив, що з жовтня місяця, після закінчення навчання персонал МПО та добровільні пожежні заступлять на чергування та власними силами забезпечуватимуть спокій мешканців громад.

        Продовженням занять стало проведення психологами Головного управління тренінгу з присутніми на тему: «Стресостійкість в особливих умовах».

        Це тільки перше практичне заняття в циклі занять, які проводяться під час фахової підготовки добровольців. У подальшому планується організація занять по діям в надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, вивченню правил і норм пожежної безпеки, тощо.

        Особливу увагу було приділено ефективній комунікації в умовах стрес – факторів. Адже під час надання допомоги людям, отриманню від свідків та потерпілих інформації важливо правильно її зафіксувати та потім на основі цих даних своєчасно надати допомогу.

         Також окремо обговорили питання стресу в повсякденній діяльності майбутніх добровільних пожежних та визначалися ефективні та неефективні методи подолання стресу.

         Найбільше пожвавлення визвало практичне завдання «Хто уважний?», на якому учасники заняття на практиці застосовували отриману інформацію. Як наголосила психолог Головного управління Юлія Фалєєва під час передачі інформації характерно 3 типа помилок: втрата, перекручення та власне доповнення.  Тому саме практичні заняття  у групі дають можливість  отримати досвід правильної комунікації в умовах стрес – факторів.

        Психолог Леся Перепадченко провела практичне заняття «Дихання по квадрату», під час якого учасники вчилися  методам самозаспокоєння. 

        Адже заняття з оптимізації власної стресостійкості,  здатності надати первинну психологічну допомогу потерпілим є першочерговим при підготовці майбутніх добровільних пожежних.

 15.jpg 13.jpg

14.jpg 11.jpg

12.jpg

ГУ ДСНС України у Полтавській області

 


   
Останні новини
12 Грудня14:38 Рятувальники Полтавщини роз’яснюють громадянам як запобігти пожежі в будинку
12 Грудня10:02 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 80 тисяч вибухонебезпечних предметів
11 Грудня15:27 Відбувся обласний форум «Розвиток місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації та розвитку міжмуніципального співробітництва» (ВІДЕО)
11 Грудня10:36 Психологи Служби порятунку «101» продовжують навчання з питань захисту психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення
11 Грудня09:43 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 28 осіб та ліквідували 747 пожеж
11 Грудня07:00 Увага! Попередження про налипання мокрого снігу та ожеледицю
10 Грудня09:52 Рятувальники активізували роботу серед населення, щодо попередження пожеж у житлі
8 Грудня17:59 Відбулося офіційне відкриття комунальної організації Рашівська місцева пожежна охорона (ВІДЕО)
8 Грудня15:37 Пам’ятка з реалізації і захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб і постраждалих внаслідок зазначеної операції
8 Грудня15:25 Пам’ятка населенню з реалізації захисту прав людини
8 Грудня13:22 Гадяцькі рятувальники провели навчання для працівників місцевої пожежної охорони
8 Грудня11:08 Психолог ДСНС провела навчання з принципів першої психологічної допомоги
7 Грудня16:48 Начальник Головного управління з робочою поїздкою відвідав Миргородський район
7 Грудня14:03 Рятувальники пропагують безпечне життя серед школярів
7 Грудня13:56 На заході присвяченому Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС рятувальники роз’яснили алгоритм дій при радіаційній загрозі
Останні новини