ГоловнаОстанні новини11 Серпня, 2017р.
 Версія для друку

Планомірна реалізація Стратегії реформування ДСНС – пріоритетне завдання Полтавських рятувальників

Опубліковано: 11.08.2017, 23:36

          В Полтавській області продовжується планомірна реалізація завдань Уряду України, визначених Стратегією реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, проводиться робота по створенню пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони в територіальних громадах. Поряд з цим приділяється належна увага розвитку волонтерського руху та добровільних пожежних формувань.

          Так 11 серпня поточного року розпочато фахову підготовку добровільних пожежних - членів нещодавно створеної Рашівської добровільної пожежної охорони (Гадяцький район). Не зважаючи на те, що від дня народження громадської організації минуло лише декілька днів, вже близько 30 мешканців сел Рашівка, Лисівка, Харківці за покликом серця подали заяви на вступ до лав добровільних пожежних.

          На початку занять представник Головного управління Сергій Фірсов розповів присутнім про розвиток добровільного пожежного руху в Україні та країнах Євросоюзу, важливість співпраці та взаємодії підрозділів ДСНС, місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних на шляху забезпечення пожежної безпеки територіальних громад, реагування на пожежі та інші надзвичайні події. Василь Губський, керівник Гадяцького районного сектору Головного управління, під час виступу навів багато прикладів допомоги населення Гадяцького району професійним рятувальникам під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

          Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова, подякував представникам Головного управління за ідейне натхнення,  методичну і практичну допомогу у організації та створенні як Рашівської місцевої пожежної охорони, так й Громадської організації «Рашівська добровільна пожежна охорона», повідомивши що він та голови Лисівської та Харківецької сільських рад одними з перших стали до лав добровольців.   

          Також він зазначив, що з жовтня місяця, після закінчення навчання персонал МПО та добровільні пожежні заступлять на чергування та власними силами забезпечуватимуть спокій мешканців громад.

        Продовженням занять стало проведення психологами Головного управління тренінгу з присутніми на тему: «Стресостійкість в особливих умовах».

        Це тільки перше практичне заняття в циклі занять, які проводяться під час фахової підготовки добровольців. У подальшому планується організація занять по діям в надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, вивченню правил і норм пожежної безпеки, тощо.

        Особливу увагу було приділено ефективній комунікації в умовах стрес – факторів. Адже під час надання допомоги людям, отриманню від свідків та потерпілих інформації важливо правильно її зафіксувати та потім на основі цих даних своєчасно надати допомогу.

         Також окремо обговорили питання стресу в повсякденній діяльності майбутніх добровільних пожежних та визначалися ефективні та неефективні методи подолання стресу.

         Найбільше пожвавлення визвало практичне завдання «Хто уважний?», на якому учасники заняття на практиці застосовували отриману інформацію. Як наголосила психолог Головного управління Юлія Фалєєва під час передачі інформації характерно 3 типа помилок: втрата, перекручення та власне доповнення.  Тому саме практичні заняття  у групі дають можливість  отримати досвід правильної комунікації в умовах стрес – факторів.

        Психолог Леся Перепадченко провела практичне заняття «Дихання по квадрату», під час якого учасники вчилися  методам самозаспокоєння. 

        Адже заняття з оптимізації власної стресостійкості,  здатності надати первинну психологічну допомогу потерпілим є першочерговим при підготовці майбутніх добровільних пожежних.

 15.jpg 13.jpg

14.jpg 11.jpg

12.jpg

ГУ ДСНС України у Полтавській області

 


   
Останні новини
18 Червня13:49 Особовий склад Головного управління склав заліки з фізичної та службової підготовки
18 Червня10:36 З початку року на водоймах країни загинуло 432 особи
18 Червня08:45 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 53 особи та ліквідували 1843 пожежі
17 Червня09:02 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимира Салогуба з Днем медичного працівника
17 Червня08:58 Привітання т.в.о. Голови ДСНС Олега Мельчуцького з Днем медичного працівника
15 Червня13:54 Як запобігти пожежі – навчають громадян рятувальники Полтавщини
15 Червня10:33 Полтавські рятувальники нагадали громадянам правила безпечної поведінки на воді
15 Червня08:52 Привітання Голови ДСНС Миколи Чечоткіна випускникам Львівського державного університету безпеки життєдіяльності
14 Червня14:20 Рятувальники Полтавщини проводять для дітей з пришкільних таборів пізнавально-профілактичні заходи
14 Червня11:27 Рятувальники долучилися до відзначення Всесвітнього дня донора крові
13 Червня15:56 Полтавські рятувальники ліквідували умовну пожежу в медичному закладі (ВІДЕО)
13 Червня14:49 Рятувальники навчали трудові колективи ліквідовувати пожежі на початковій стадії
13 Червня08:00 Увага! Попередження про грози, град та шквали
12 Червня15:43 Психологом проведено тренінгове заняття
12 Червня13:01 Представники ДСНС та ОБСЄ обговорили питання щодо контролю аварій пов'язаних з небезпечними речовинами (ВІДЕО)
Останні новини